Vítejte na stránce věnované RC sněžnému skútru.

Úvod

Již od mala se mi sněžné skútry líbily. Před rokem jsem si řekl, že bych si mohl postavit RC sněžný skútr. Hledal jsem na internetu a zalíbil se mi Polaris 800 PRO-R od výrobce interactivetoy.com. Skútr je velmi pěkně zpracovaný a jen v několika detailech se liší od jeho předlohy. Za cenu kolem 4000 Kč mi přišel nádherný model, vysílač (ovšem neproporcionální) a druhá sada lyží s integrovanými kolečky. Model jsem kupoval s tím, že jej kompletně předělám z úrovně lepší hračky na super model vybavený tím nejlepším vybavením.

Skútr na Dolní Moravě ještě před úpravami.

Původní jednoduché vybvení. Fungovalo dobře, bylo dokonce vodotěsné ale bohužel bylo neproporcionální.

                                          

S původním vybavením jezdil skútr dobře, poměrně rychle, ale na hlubokém sněhu měl motor problémy. Také nepropocionální řízení dělalo problémy.

Nové RC vybavení. Bylo celkem složité jej do skůtru namontovat, protože všechno bylo třeba vymyslet. Nakonec to ale dopadlo skvěle :-)

Regulátor: FOXY
Servo: Hitec HS 5086 WP
Baterie: GensAce 2200 (LiPo)
Přijímač: Futaba
Motor: LRP Vector 5600 kW

                                          

S novým vybavením je s Polarisem větší zábava. Přestal mu dělat problémy hluboký sníh, který byl předtím jeho největším nepřítelem, a na mělkém sněhu jezdí několikrát rychleji. Také proporcionální řízení je samozřejmě daleko lepší. Ještě mu ovšem dělá problém špatně řešený náhon pásu.